Niższa cena za przejazd 1 km nie oznacza tańszej taksówki – przeczytaj dlaczego.

nizsza_cena_za_przejazdTaksometr używany przez kierowców taksówek oprócz funkcji mierzenia przejechanego odcinka i obliczania opłaty posiada dodatkowo opcję obliczania opłaty za postój taksówki. (na zdjęciu obok historyczny taksometr używany w latach 70-tych. foto ze zbiorów Damel TAXI) Opcję wysokości stawki za jedną godzinę postoju kierowca taksówki może zalegalizować w Urzędzie Miar. Korporacje TAXI w Lublinie mają zróżnicowane opłaty za czas oczekiwania. Mieszczą się one w przedziale 25-35 zł. Warto, by pasażer szukając taniego transportu zwrócił uwagę również na tę część cennika.

Podróż przez zakorkowane miasto, zwłaszcza w szczytach komunikacyjnych może sprawić, że mimo przejechania 2-3 kilometrów opłata będzie zwiększona o czas spędzony przed światłami na skrzyżowaniach. Damel TAXI ma niską opłatę. Za 10 minut spędzonych w korkach pasażer zapłaci mniej niż u konkurencji, gdyż godzina postoju kosztuje 31 zł. Korporacje, które mogą mieć o kilka groszy tańszy kilometr rekompensują to sobie opłatą za postój w korkach. Za ten sam czas postoju w innej firmie pasażer za 10 minut postoju zapłaci 5,85 zł.

Rachunek jest prosty. Jadąc taksówką z ceną 1,76 zł za kilometr odcinek 4 kilometrów z 10 minutami w korku pasażer zapłaci 17 zł 10 gr. Jadąc taksówką Damel TAXI tą samą trasą w tych samych warunkach drogowych pasażer zapłaci 15 zł 90 gr, mimo że stawka za przejazd 1 km w Damel TAXI to 1,80 zł.

4910

Leave a Reply