Damel TAXI sponsorem. Zapraszamy na koncert kolęd i pastorałek

damy_radeZakończył się okresu Bożego Narodzenia w Kościele Katolickim, ale w polskiej tradycji kolędy śpiewa się do 2 lutego. Jedna z ostatnich okazji uczestniczenia w koncercie kolęd i pastorałek będzie miała miejsce w dwóch lubelskich kościołach na lubelskich Czubach w niedzielę 27 stycznia 2013 r.

Korporacja Damel TAXI 19626, która w tym roku obchodzi 20 lecie istnienia, przy aprobacie księży proboszczów zaprosiła do Lublina wielokrotnie nagradzany I miejscem na ogólnopolskich przeglądach kolęd i pastorałek (m.in Grand Prix bp. Henryka Tomasika) zespół Damy Radę ze słynnego Wąchocka (Świętokrzyskie). Zespół wystąpi w 11 osobowym składzie i zagra na tzw. żywych instrumentach. Liderem zespołu jest sołtys Wąchocka. W repertuarze oprócz kolęd tradycyjnych znajduje się wiele zapomnianych kolęd staropolskich sprzed 200-300 lat m.in „Pasterze mili”, „Dnia jednego o północy”, „Północ już była”.Wszystkie w ciekawych aranżacjach jazzowych, rockowych, a nawet latynoskich.

Niedziela 27 bm godz 12. kościół Matki Bożej Różańcowej przy ul. Bursztynowej
podczas Mszy Św i po nabożeństwie 45 minut koncertu. godz 18. Kościół Świętej Rodziny przy ul. Jana Pawła również podczas Mszy Św i po nabożeństwie ok 70 minut koncertu.

1458

Leave a Reply